Erkeklerin Estetik Tercihleri

Yazar Erkek Magazin

Erkeklerde Estetik Trendleri Bakımlı erkek kategorisinin neredeyse olmazsa olmazlarından biri de “erkek estiği” oldu. Eskiden sadece sağlık nedeniyle yapılan erkek plastik ameliyatları, bugün güzel görünme adına estetik müdahalelere dönüştü.

Estetik merkezleri bile reklamlarında genel olarak olarak kullanılan güzel bir kadın imajı yerine, erkekleri hedef alan, yakışıklı ve fit erkek resimli reklamları tercih edebiliyorlar. Yani estetik denilince artık hedeflerinde erkekler de var.

Erkekler belki daha önce sadece yağ alma, zorunlu meme estetiği, estetik saç ekimi gibi konularda müdahaleler varken şimdi başta burun estetiği olmak üzere, göz kapağı estetiği, kulak estetiği, ağız estetiği, diş estetiği gibi pek çok estetik müdahalelere girebiliyorlar.

Gelelim en çok tercih edilen erkek estetik uygulamalarına ve operasyon maliyetlerine…

1-Erkek Burun Estetiği

Özellikle estetiğin en çok yapılan ameliyatlarından biri olan burun estetiği, erkekler içinde yine birinci tercih durumunda. Özellikle belirtelim ki, erkeklerde yaygınlaşmasının temel nedenlerinden biri de bu alanda son yıllarda geliştirilen uygulamalar. Daha önceleri erkekler için yapılan burun estetik ameliyatları doğal görünümden uzak feminen bir ifade verebilirken, bugün geliştirilen estetik teknikleri sayesinde burun doğal görünümünü kaybetmeden düzgün bir estetiğe kavuşabiliyor. Üstelik izsiz ve çok daha az bir zamanda iyileşme süreci de önemli bir etken oluşturuyor.

Her ne kadar bu burun estetik ameliyatı bile olsa sağlık açısından önemli bir konu olduğunu da belirtelim. Zira nefes alma problemleri önemli bir sağlık sorunu ve bunun estetikle birlikte düzeltilmesi gerekir.

Estetik burun operasyon fiyatları: 3000 TL ile 20.000 TL arasında

2-Erkek Saç Estetiği

Erkeklerin en doğal estetik sorunlarından biri de saçsızlık veya kellik. Sağlık açısından bir problem olmadığı halde estetik kaygılar açısından her zaman bir numaralı sorun olmuştur. Özellikle günümüzde geliştirilen tekniklerle saç estetiği çok mesafe almış gözüyor. Yine burun operasyonlarında olduğu gibi daha önceleri estetik açısından kötü ve ayırt edilebilir kötü sonuçları varken bugün son derece doğal görünümler sağlayabiliyor. Ense kısmından alınan saç kökleriyle çıplak olan tarafa ekim son derece başarılı bir estetik operasyon sağlıyor.

Estetik saç ekimi fiyatları: Tahmin edebileceğiniz gibi bu saçsızlık oranınıza göre belirleniyor. Ekilen kök başına 1 TL ile 510 TL arası değişiyor.

3-Erkek Yağ Aldırma Estetiği – Liposuction

Bir zamanların deyimiyle “göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer” artık çok gerilerde kaldı. Yani göbeksiz ve fit olmak zorundayız.

Sağlıksız beslenme, hareketsizlik yaşamımız vücudun yağlanma oranını her geçen gün daha da arttırıyor. Ve özellikle göbek ve bel çevresindeki yağlanma biz erkeklerin en büyük sağlık ve estetik sorunu. Fakat daha da kötüsü zaman geçtikçe bu yağların egzersizlere ve diyete karşı dirençlerinin artması. Bu yüzden belki de son çare olarak estetik operasyonlara başvuruyoruz.

Bırakın görünümü erkek modasına baktığınızda bile üretilen giyim ürünlerinde tüm kalıplar artık daralmış durumda. Bütün ürünler fit erkek kalıbına göre üretiliyor. Bu açıdan bakıldığında erkek estetiğini en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biri yağ aldırma oluyor.

Yağ aldırma estetik operasyon fiyatları:1000-5000 TL arsında değişiyor

4-Erkek Göz altı ve Göz Kapağı Estetiği

Erkeklerin zamanla birlikte yüzlerinde yaşlanmanın en belirgin gösteren noktalarından biri de göz kapakları oluyor. Yaşlanma ve yorgunluk belirtileri yüzde en çok gözlerde beliriyor. Göz kapaklarında oluşan şişkinlik, sarkmalar, göz torbaları ve kaz ayakları nedeniyle yine en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri oluyor. Bu aynı zamanda görünüm açısından önemli olsa bile göz çevresinde yaşanılan şişkinlik gözün görme imkanları kısıtlıyor.

Göz çevresi estetik operasyon fiyatları: 2000-5000 TL arsında değişiyor

5-Erkek Diş ve Diş eti Estetiği

Şekerli gıdaların ve içeceklerin çok fazla tüketimi, sağlıksız beslenme en çok dişlerimizde etkisini gösteriyor. Son yıllarda diş problemleri çok fazla artmış durumda ve bu diş estetiğine yöneliminde de büyük bir etki yaratıyor.

Özellikle diş eti çekilmelerinde yaşanılan rahatsızlık estetik müdahalelerle giderilirken bu sağlık açısından da önemli bir konuyu gideriyor. Yani diş açısından sadece estetik bir müdahale değil, dişlerin bir şekilde görevlerini yapmasını sağlıyor. Bunun dışında beyazlatma, dişlerin düzeltilmesi, implant gibi  vb. pek çok alt konuya sahip

Diş estetik operasyon fiyatları: operasyona göre 2000-20.000 TL arasında değişiyor

 

Son olarak belirtmek gerekirse estetik operasyonlar, estetik açıdan olduğu gibi psikolojik unsurları da bertaraf etmek açısından önemli bir konu. Ki sağlık unsurlarınıda içeriyor. Bu tür ameliyatlar devletin sigorta sistemi tarafından karşılanmadığı malum fakat bankaların bile estetik kredisi verdiklerini belirtelim.

Sevgilerimizle

Erkekmagazin.com
“Erkeğin Stil Dergisi”

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.