Uzun Saç Modelleri Kataloğu

Yazar Erkek Magazin

Uzun saç modelleri kataloğumuza geçmeden önce bu konuda biraz bilgi vermeye çalışalım.

Uzun saç belki toplumdan topluma değişse de genetik olarak erkeklerin içine işlemiş bir konudur. Bazen romantizmin, bazen asiliğin, farklılığın ve bazen de savaşçılığın simgesidir. Tarihsel süreçlere bakıldığında, kahraman savaşçıların çoğunluğunun uzun saçlı olduğu bilinir. Hatta güzel, gür ve uzun saçlara sahip olmak, kadınlar açısından sağlıklı bir erkeğin simgelerinden biri olarak görülürdü. Bunun dışında dinsel bir simge olabildiği gibi aynı zamanda zenginlik ve güç göstergesiydi.

Türkiye’de Uzun Saç 

Dediğimiz gibi bu toplumdan topluma değişiklik gösterebilir. Özellikle bizim toplumumuzda biraz yadırganır. Hatta bu konuda kalıplaşmış bir sözümüz bile vardır “karı gibi saç uzatmak”

Şimdilerde pek kalmadı tabii ama bırakın uzun saçı hafif şekil vermeniz bile yadırganırdı. Ama bu yadırgamalar sonucunda gençliğin verdiği bir asilikle “emo stili” dediğimiz daha radikal saç trendleri ortaya çıktı.

Erkeklerde uzun saç

Ama gençleri anlamamak mümkün değil, çünkü okullar başta olmak bu konuda travmalar bile yaratılmıştır. Aslında bu bile başlı başına bir konudur.

Biraz geçmişe döndüğümüzde, özellikle lise seviyesinde okullarda ellerinde makasla genç çocukların hevesini kıran, kafalarının ortalarından tren yapan hocalar vardı. Biraz yaşını almış erkekler zaten bu olayı gayet iyi bilir. Yüzlerce kişi önünde gururu kırılan genç çocuklar. İnanın sadece bu yüzden saç uzatanlar bile vardır. Neyse bu tren olayı umarız ki bitmiştir. Askerlik konusu zaten ayrı bir konu, 0 numara…

Bu konuya ne kadar derinden inilirse daha çok kapı açar ama sonucunda insanlar neyi istiyorsa giymeli, saçını nasıl istiyorsa ona yapmalı diyoruz. Bazı insanlara uzun saç yakışabiliyor, bazılarına da gitmiyor, o da bir gerçek.

Karar sizin der kataloğumuza geçeriz.

Uzun Saç Modelleri Kataloğu

Uzun Saç Modelleri Kataloğu Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ  Uzun Saç Modelleri Kataloğ

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.