FUE saç ekimi

Yazar Erkek Magazin

Saç EkimiEn iyi saç ekimi nerede yapılır? En iyi saç ekimi doktorlarına nasıl ulaşırsınız?

Saç ekimi operasyonu, FUE saç ekimi dahil, ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Klinik, saç ekim merkezi ve muayene ortamlarında saç ekimi yapılması yasalarla yasaklanmıştır. Ameliyathane şartları sadece hastanelerde ve cerrahi tıp merkezlerinde vardır. Saç ekimi yaptırmaya karar vermeden dikakt etmeniz gereken hususlar:

Sizi muayene eden plastik cerrahi uzmanı veya dermatolog olmalı. Medikal estetikçi hekimlerin artık saç ekimi yapmaya hakları yoktur. İki ayda parayla aldıkları sertifikalar geçersizdir. Plastik cerrahi uzmanı olmak için tıp fakültesinden sonra 6 sene, dermatolog olmak 4 sene ihtisas yapmak gereklidir.

Saç ekiminiz ameliyathane şartlarında gerçekleştirilmeli.

Doktorunuz kaç senedir saç ekimi yapmaktadır. Ameliyatı kendimi yapacak yoksa taşeron bir ekimci ekibine mi yaptıracak.

Görüşmenizde bilimsel verileri söylemeli. Boşa umut vermemeli. Başınıza gelebilecek komplikasyonlar ve saç ekiminin risklerini anlatmalı.

Saç ekimi yapılan yerdeki şatafat, sizinle görüşen, kendi kendine saç ekim koordinatörü diye ünvan vermiş sekreterin etkileyiciliği ekim sonucunuza katkısı olmaz.

Saç ekimi ilereklamlarında bir seeansta 15000 saç teli ekiyoruz gibi halk ağzı ile yazılmış anlamsız ifadeleri görürseniz o merkeze gitmeyin.

Google?da araştırma yaparken o merkeze ait alt alta kaç domain adı olduğuna dikkat edin. Büyük hırsla google da reklam yapan müesseselerden kaçının.

Peruk ve saç protez merkezlerini saç ekimi merkezleri ile karıştırmayınız. Bu konuda bir çok kandırılma öyküsü vardır..

Garanti belgesi sadece mal alımlarında verilir. Geçerliliği yoktur. Tıpta onam formu vardır. İşlemin nasıl yapılacağını, alternatif tedavi yöntemlerini ve oluşabilecek komplikasyonları anlatır. Hekim hatası ile ilgili her zaman söz hakkınız vardır. Saç ekiminizi hekim yapmamaışsa zaten her halükarda kanunlar önünde haklısınızdır. Doktor ünvanı kullanan sağlık konusunda hiçe eğitim almamış saç ekimcilerden uzak durun.

Saç ekimi yaptıracağınız yerin bulunduğunuz yere yakın olmasınıçok önemli değildir. Saç ekimi sonrasında uzun uzadıya pansuman ve kontroller yoktur.

www.eniyisacekimi.com

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.