Görgüsüz Zenginlik Ürünleri

Altın adam

Paylaş

Bu dünyaya ne için geliriz? Kazanmak , kazandıktan sonra harcamak ve daha çok kazanıp daha çok harcamak. Peki bunun bir sınırı var mı? Sanırım dünya insanı bu cevabı veremeyecek çünkü bu yazımızda dünyanın en gereksiz fiyatlı eşyalardan bahsedeceğiz.

Gerçekten bu dünyaya ne için geliriz, sadece kazanmak mı?

 

Param var saçıyorum. İşte size görgüsüzlük abideleri

 

1.3 milyon dolarlık altın tuvalet kağıdı

22 ayar altın tuvalet kâğıdı

Bu kadar pahalı bir tuvalet kağıdı her ne kadar görgüsüzlüğün zirvesinde dolansa da acaba altında bir hinlik var mıdır diye de  düşünmeden edemiyoruz. Çünkü bir miktardan sonra “para ancak böyle şeylere yakışır” demek bile olabilir.

Bizce parayı böyle değerlendiren kişiler için  mükemmel bir seçim. Üstelik daha düşük bir bedelle başlamak da mümkün. 250 dolara sadece desenli olanlar da yapılmış.

Bu paraya uluslararası dergi çıkarırız…


 

3.300 dolarlık çorap

3.300 dolarlık çorap
Eh tuvalet kağıdına göre nispeten ucuz bir ürün, alt tarafı bir çorap ama… Ne kadar kullanışlı acaba ? Mesela ayak kokusunu çözüm mü? Attan ateşleme mi? Giydiğimizde ayak kokusunu alıp misk-i amber kokusu veriyor mu, fan sistemi var mı?


 

60 bin dolarlık şişe su

su şişesi

Bu büyük bir ihtimal şişesi içindir ama böyle giderse yakın gelecekte bir bardak su için savaşlar bile çıkacaktır. Mesela Arap ülkelerinde su benzinden daha pahalı. Ama bu suyun bir anlamı olmalı yoksa bu kadar pahalı neden olsun ki? Mesela bu sudan içsek daha güzel yazılar yazabilir miydik?


 

Tamamı altın kaplama tişört 250 bin dolar

Altın adam

Kesinlikle servetinizi taşımanız için yapılmıştır. Kimsenin aklına altından bir tişört gelmez herhalde ama bundan sonrası için zor!


 

5000 dolara trüf mantarlı pizza, 2300 dolara sosisli sandviç, 2500 dolara patlamış mısır

Simit

Bu tür ürünleri artık her yerde görüyor ve duyuyoruz. Geçen günlerde biri televizyondan anlatıyordu. Arkadaşları kendisini zorla 1000 dolarlık hamburger yemeğe götürmüşler. Savunmaları da ilginç “pahalı ama patatesler ücretsiz”

Patlamış mısırların büyütücü özelliği varmış, şaka şaka… Simit 1 lira…


600 bin dolara kahve

Çay keyfi

İngiltere kralı, Rahmetli başkan Kennedy, taçsız kral Pele, Backenbauer, kaleci Maier, Nadia Comaneci, Brigitte Bardot, Fenerbahçeli Cemil… Hepsi şöhretlerini bu kahveye borçludurlar.?

İstanbul manzarası eşliğinde iyi demlenmiş tavşan kanı çay…


 

 

Ve de dahası…

1060 dolara altın kaplı çikolata, 1.3 milyon dolara altın kaplı tabure ..Liste uzayıp gider…

Gördüğünüz üzere insanların gariplikleri, yağ bol kıçına da sür tavrı…Bu arada altın fiyatları düşüşte siz de bunlardan yaptıracaksanız hızlı olun. Tişört fena değil:)

Neyse siz bu saçmalıkları görün ve adam gibi adam olun bunlara kanmayın…Daha iyi şeyler yapabilirsiniz…

Görüşmek üzere

Acuners.

Merhaba ben Soykan Can Acuner, 18 yaşındayım. Mimarlık öğrencisiyim ve aynı zamanda modellik yapıyorum. Şimdiye kadar edindiğim bilgileri ve bundan sonraki gözlemlerime sizler aktarmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.