Kellik Sorununa Çözüm

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerÖnceden kişisel bakımın sadece kadınların ilgi gösterdiği bir şey olduğu düşünülürdü. Kozmetik, estetik, güzellik dünyasına dair gelişmelerin yalnızca kadınları ilgilendirdiği zamanlardı. Bakımına özen gösteren erkeklere ?metroseksüel? denir, azınlıkta sayılırlardı. Çoğunluk halini almasalar da bakımlı erkeklerin sayısında ciddi bir artış olduğunu söyleyebiliriz artık.

Sizlerin genelde hangi alanlarda kendilerine bakmayı önemsediklerinden söz etmek gerekirse, öncelikle saçlarınıza gösterdiğiniz özen dikkat çekici. Maalesef saç dökülmeleri erkekleri bizlere nazaran daha fazla etkiliyor ve onların ?kellik? sonucuna ulaşmamaları için saç bakımlarına özen göstermeleri çok önemli. Bunun için saç mezoterapisi erkeklerin tercih ettiği bakım türlerinden biri.

MezoterapiKel olmaktan korkan hemen hemen bütün hemcinsleriniz saç mezoterapisi için merkezimize başvuruyor. Aldıkları sonuçlarla da memnun olduklarını söylüyorlar. İster hemcinsim olsun isterse siz olun bakımlı olan herkesi her zaman desteklemişimdir. Son yıllarda bakımlı modern erkekler için ön yargılarda kalmadı. Bu da her zaman beni sevindiriyor.

Saç mezoterapisi, klasik anlamda bilinen mezoterapinin saçlı deriye uygulanması işlemi. Aslında sadece saçlı deri değil, kaşlar, favoriler, bıyık ve sakal bölgesine de mevcut olan kılların yapısını güçlendirmek için mezoterapi yaptırmak mümkün. Ama çoğu zaman asıl sorun saçların dökülmesi olduğu için ilk amaç saçlı deriyi güçlendirmek. Bu sebeple de sizin sıklıkla tercih ettiğiniz saç mezoterapisi denildiğinde saçlı derinin mezoterapisi anlaşılmalıdır.

Fakat sorun genellikle saçların dökülmesi olduğundan amaç da saçlı deriyi güçlendirmektir. Bu sebeple de saç mezoterapisinden saçlı derinin mezoterapisi anlaşılır. Saç mezoterapisinin temeli, ilgili bölgeye özel olarak hazırlanmış bir ilacın enjektör ya da mezoterapi tabancası aracılığıyla zerk edilmesidir. Sorun genel olarak iki şekilde karşımıza çıkıyor Birincisi saç dökülmesi, ikinci ise saçların olması gerektiğinden daha zayıf olmasıdır. Mezoterapi uygulanan saçlı deri bölgesi bu sayede hem daha fazla kanlanır, hem de ilaçların yardımı elde edilen bu etki uzun bir zamana yayılır.

Yazıyı okurken saçlarının dökülmesinden şikâyetçi olan hemcinslerinizin aklına hemen etki süresi geldiğine eminim. Bu soruya yanıt vermek gerekirse; saç mezoterapisinin etkisi genellikle ikinci seanstan sonra görülmeye başlanır. Bu noktada etkili sonuçlar alabilmek için biraz sabırlı olmanız gerekiyor.

Biz kadınlar için saç son derece önemli biliyorsunuz, rengini değiştiriyoruz, bakımını yaptırıyoruz. Ama son yıllarda sizin için saç daha farklı bir anlam taşıyor. Saçlarınızın dökülmemesini ya da azalan saçlarınınız daha gür ve sağlıklı olması için çareler arıyorsunuz. Kel kalmaktan korkanlarınız çareyi saç mezoterapisinde buluyor. Oldukça doğru bir seçim olduğunu söylemeliyim. Ama her zaman söylediğim gibi ne yaptırırsanız yaptırın mutlaka ve mutlaka bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.