Saçlarımız, Saçlarınız, Saçları

Yazar Aydın Yıldırım

Aydın YıldırımMerhaba, ben bugün saç diyorum evet evet saç 🙂

Bir erkeğin en büyük makyajı saçlarıdır. Yüzüne, kalıbına uymayan bir saç modeli o erkeği anında olmadığı kadar çirkin ve bakımsız gösterebilir. Ancak kendine uyabilen saç modelini bulursa çekiciliği, karizması ve yakışıklılığı bir o kadar artar. Şimdi ipucu amaçlı saç türlerini sizlere anlatmaya çalışacağım..Özellikle 3 önemli saç modelini..

Ana madde olarak şunu bilmemiz gerekli; direk olarak uzun saç veya kısa saçın bir kurtarıcılığı yoktur. Simaya gitmeyen saç ne kadar güzel kesilmiş olursa olsun, ne kadar bakımlı olursa olsun fayda etmez. Uzun saça bakamayan, bakımını ve kesimini yaptıramayanlara uzun saçı tavsiye etmiyoruz. Sırf modaya uyabilmek için kalıplaşmış saç modellerini tercih etmemelisiniz. Model güzel olsa da sizin yüzünüze ve kalıbınıza uymalı..

Erkek Sac StiliDiğer olarak kendinize özgü saç modelini seçtikten sonra kuaför seçimini yapınız. Tek bir kuaförünüzün olması sizi rahat ettirecektir. İkinci kesimden sonra eli alışan kuaförünüze diğer kesimlerde modeli tarif etmek zorunda kalmayacak ve ”aman yanlış kesti, yanlış kesecek” gibi kuruntuları kafanızdan atmanızı sağlayacaktır.

Yüzü ufak ve minyon görünümlü olan arkadaşlarımıza kısa saç modellerini öneriyoruz. Çünkü ufak tiplere uzun saç modelleri yüzü dahada küçük göstererek karışıklık doğurur. Uzun yüzlü arkadaşlarımız hem kısa hemde uzun saç modellerini değerlendirebilirler..

BEYEFENDİ SAÇ MODELİ;

Bu tarz saç modeli saygı ve efendiliği anlatabilen sayılı görünümlerdendir. Erkeğe verdiği özgüven ve duruş ile çekiciliği arttırır. 2013 yılında en çok tercih edilen ve ”eskiye dönüş” olarak adlandırılan bu model favorimiz.

ÜÇ NUMARA SAÇ MODELİ;

Tamamen klasik asker tıraşı modeli ile kendine güveni tam olan erkeklerin kullandığı ”üç numara” tarzı erkeğin duruşunu gösterir. Kafa yapısı güzel ve kırık saç yerleri olmayan herkesin yaptırabileceği bu model bakımı ile kolay olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Gayet hoş ve rahat bir modeldir. Her dönem kendisini gösterebilir ve moda kazanabilir.

FÖNLÜ UZUN SAÇ MODELİ;

Uzun saça yapılabilecek en normal şekil vericilerden birisi olan ”fönlü saç” modeli, saçın uzunluğundan dolayı bakımı zor olan bir tarzdır. Lakin yakıştırabilene ve uydurabilene hoş duran bir modeldir. Tercih bakımından ise %50 içerisindedir.

Saçlarınıza iyi bakın, modasız kalmayın.

🙂

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.