Lazerle Ameliyat İzleri Tedavisi

Yazar Pervin Dinçer

Pervin Dinçerİnsanoğlu her zaman kusursuz olmaz ister ama ne yazık ki hiçbir şey kusursuz değil. Özellikle de vücudumuzda en ufak leke ya da ameliyat izi olmasın isteriz. Fakat birçoğumuz ameliyat olmuşuzdur ve izleri kalmıştır. Özellikle siz erkeklerin çocukluk çağlarından kalma izleri mutlaka vardır.

Bazılarınız ?ameliyat bu elbette iz kalacak? cümleleri ile kendini avuturken, bazıları izlerini daha karizmatik buluyorken bazılarınız da çare arıyor. Güzel bir haber vereyim, ameliyat izlerinden lazerle kurtulmak mümkün. Hem de ağrısız sancısız, günlük hayatı sekteye uğratmadan. Peki, ?hangi yöntemle, nasıl yapılıyor? diye sorarsanız işte cevabı.Ameliyat izleri tedavisinde fraksiyonel lazerler; fraksiyonel karbondioksit lazer co2 , fraksiyonel radyofrekans ve bazı enjeksiyonlu uygulamalar tercih ediliyor.

lazer tedavisiAmeliyat izleri birçok operasyon sonrası görülüyor. Özellikle tiroit ameliyatlarında yapılan kesikleri kapatmak için atılan dikişler, alındıktan sonra geride izleri kalıyor. Bu izler doğal olarak da hemen hemen herkesi estetik açıdan rahatsız ediyor. Tiroit, estetik operasyonlar, dikiş izleri, yanık, yara izleri, akne, suçiçeği izleri, jilet izleri, kıl dönmesi gibi çeşitli operasyonlarından kalan izler kısmen veya tamamen iyileştirilebiliyor.

Tedavide izlerin oluğu bölgeye lazer atışları yapılarak doku her seansta yavaş yavaş uyarılıyor. İzin hemen yanındaki yeni sorunsuz cilt dokusunun burayı tamir etmesi amaçlanıyor. Uygulamanın sonucunda izler her seansta küçülerek yok olabiliyor ya da kozmetik olarak rahatlatan bir hale geliyor. Uygulamanın sabırsız erkekleri sevindiren yanı ise günlük hayatınızı engellemiyor olması.

Fraksiyonel karbondioksit co 2 lazer uygulamalarının seans aralıkları 4-6 hafta da bir olsa da kişinin cilt yapısı, izin derinliği ve büyüklüğüne göre seans sayısı değişebiliyor. Ama her uygulamada olduğu gibi ameliyat izlerinin tedavisinde de seans ve süreleri vakanın durumuna göre belirleniyor. Çok derin izlerde uzun süren bir tedavi öngörülürken çok derin olmayan ama görünüm olarak rahatsız eden izler kısa süren tedaviyle iyileştirilebiliyor.

Güzelliğinize…

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.