Ameliyat Olmadan Zamana Karşı Koymak

Ultrasound Yöntemi

Paylaş

Pervin Dinçer?Bir nehirde iki kere yıkanılmaz? demiş Herakleitos. Ne de güzel ifade etmiş her daim değişim içinde olduğumuzu. Hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak aynı değilizdir. Yıllar geçtikçe, yaş almaya devam ettikçe yeni şeyler öğreniyor ve kendimizi bu değişimin içinde buluyoruz.

Nasıl ki yıllar fikirlerimizi, duygularımızı hatta isteklerimizi değiştiriyorsa cildimiz de bu değişimden nasibini alıyor. Yıllar içinde cilt, kolajen üretimin azalmasıyla elastisitesini kaybetmeye başladıkça özellikle yüzde sarkmalar gözlemleniyor. Ciltte sarkmalar meydana gelmeye başlayınca da hem hemcinsim hem de erkek sarkmalardan mutsuz olmaya başlıyor.

Ultrasound Yöntemi?Sarkmalar için neler yapılabiliyor” diye sorarsanız hemen hemen herkesin aklına ilk olarak, yapılan operasyonlar gelecektir. Cildiniz sarkmaya başladı, siz de bu durumdan mutsuzsunuz. Ama herhangi bir operasyon geçirmeden cildinizin daha gergin ve daha sağlıklı olmasını istiyorsunuz. Öyleyse size hiçbir operasyon geçirmeden yıllara karşı dik durmanın mümkün olduğunu söyleyeyim ve bu uygulamanın adı: ses dalgaları ile ultrasound uygulaması. Erkeklerin içini rahatlatan uygulamalardan biri.

Son günlerin popüler uygulamalarından biri olan Ultrasound ile cildin sıkılaşması mümkün. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan ultrasound ile zaman karşı koymak mümkün. Ultrasoun?un içinizi rahatlatan yönü ise uygulamanın ardından sosyal hayattan kopmadan gündelik yaşama devam edebilmeniz. Ultrason sayesinde öncelikle ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarında bulunan kolajen üretiminin hızlanması sağlanıyor. Ardından da kaldırma sağlanarak cildin sarkmaları tedavi ediliyor. En çok tercih edilen alanlar ise alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı ve gıdı bölgesi ile göz çevresi.

Uygulamada cildin altına odaklanan ultrasound dalgaları hedef alınan bölgelerde, kolajen üretiminin tetiklenmesi için ısı hasarları gönderiliyor. Bu sırada cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmiyor. İşlem yaklaşık olarak bir saat sürüyor. Ama bu noktada hatırlatmakta fayda var vakanın şiddetine göre bu süre bir saatten kısa da olabilir uzun da? Genellikle tek seans uygulansa da biraz önce yaptığım hatırlatmayı tekrar yapmak isterim. Vakanın şiddetine göre seanslar birden fazla da olabilir.

Uygulamanın ardından hemen günlük rutininize dönebilirsiniz. Uygulama yaptırmayı düşünen ama çekeceği acılardan çekinen erkeklere erkekmagazin.com aracılığıyla hiçbir ağrı, sızı çekmeyeceklerini hatırlatmak isterim. İşlem sırasında hissedeceğiniz ağrıyı sadece iğne batması olarak tanımlayabilirsiniz. En etkili sonuçları görebilmek için biraz sabretmek gerekiyor. Uygulamanın ardından birkaç ay sonra etkilerini çok daha net gözlemleyebiliyoruz.

?Yıllara karşı dimdik ayakta durmak, yaşımı çekinmeden söylemek istiyorum? diyorsanız, sarkmalardan da şikâyetçiyseniz, üstelik herhangi bir operasyona maruz kalmak istemiyorsanız en uygun seçim ultrasound yöntemi. Ama her zaman söylediğim gibi etkili sonuçlar almak için, cildinizin yanlış uygulamalarla kötü olmaması için uzman isimleri tercih etmeniz sağlığınız için çok son derece önemli. Yanlış isimler, yanlış uygulamalar kimsenin istemeyeceği ve bazen de tedavi edilmesi imkânsız sonuçlar doğurabilir.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarımı bölümü mezunu.Üniversiteden mezun olduktan sonra güzellik uzmanlığı kursunu bitirip ,Paris Pure Skin Enstütü de ?beauty teraphy kursu aldı?. Mesleğine gönül veren Pervin Dinçer, her yıl yurt içi ve yurt dışında workshoplara katılmakta daha iyiyi sunabilmek için yeni uygulama ve cihazları yakından takip etmekte.Kendi işletmelerinin dışında güzellik sektöründe yurt içi ve yurt dışı birçok firma ve çalışana eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.