Ağız Kokusu

Yazar Aslı Ercanlı

Aslı ErcanlıKadın-erkek ilişkileri yüzyıllardır herkesin ilgisini ve cazibesini çeken bir konu. Dış görünüşün tamamlayıcısı olan ağız ve diş yapısı da kadın-erkek ilişkilerinde cazibenin artmasını sağlayan detaylardan. Ama kadın ve erkeğin yakınlaştığı an onları birbirinden uzaklaştıran kara bir yılan gibi bir konu var: Ağız kokusu. Bu durum erkeklerin biz kadınlar üzerinde son derece etkili olduğu konunun başında geliyor. Bu durum hem siz erkeklerin hem de biz kadınların özel yaşamını etkilediği gibi iş ilişkilerine de taş koyuyor.

Ağız KokusuKişi ağız kokusunu kendisi almaz fakat karşısındakini öyle etkiler ki tüm ilişkiler ya da tüm sosyal hayat alt üst olabiliyor. Bugüne kadar partneri ile ağız kokusu olduğu için birlikteliğine uzun süre devam edemeyen hastalarının olduğunu hatırlatayım. Ağız kokusunun bazı sebepleri var elbette. Sindirim sistemindeki sorun, ağız sağlığının yeterince yapılmaması nedeniyle oluşan çürükler ya da tüketilen bazı yiyecek ve içecek. Özellikle siz erkeklerin sigara tüketimini ele alırsak sizin için nasıl da kısa sürede oluşabildiğini anlatmış olabilirim.

Ama ağız kokunuzun nedeninin ne olduğunu anlamanın en iyi yolu diş hekimine başvurmak. Çünkü kendinizin almadığı ağız kokusunu diş yapınıza bakarak anlayacak ve gerekenleri yapacak.

Bazı erkek hastalarım ağız kokusunun estetik bir durum olduğunu düşünüyor. Ama öyle değil. Ağız kokusu aynı zamanda bir hastalığın da belirtisi olabilir. Pek çok hastalık aynı zamanda ağız kokusu olarak belirti veriyor. Bu noktada hatırlatayım ağız kokusuna ek olarak dişeti kanamanız varsa fark etmediğiniz ağız kokunuzun olması çok büyük ihtimaldir.

Gülüşünüz avantajınız olsun?

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Ağız Sağlığı Yazarı

İlgili Yazılar

1 Yorum

Komşu Kızı 06 Nisan 2018 - 23:48

Kısa ve öz, eğer bir sağlık problemi yoksa her insan dişlerini düzenli olarak fırçalamalı ve ağız sağlığına dikkat etmeli. Yoksa hem kendisi rahatsız olur hemde etrafındaki kişiler.

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.