Pervin DinçerÖnceden kişisel bakımın sadece kadınların ilgi gösterdiği bir şey olduğu düşünülürdü. Geçtiğimiz yıllarda kozmetik, estetik, güzellik dünyasına dair gelişmelerin yalnızca kadınları ilgilendirdiği zamanlardı. Bakımına özen gösteren erkeklere metroseksüel denir, azınlıkta sayılırlardı. Çoğunluk halini almasalar da bakımlı erkeklerin sayısında ciddi bir artış olduğunu söyleyebiliriz artık.

Erkeklerin genelde hangi alanlarda kendilerine bakmayı önemsediklerinden söz etmek gerekirse, öncelikle saçlarına gösterdikleri özen dikkat çekici. Maalesef saç dökülmeleri erkekleri bizlere nazaran daha fazla etkiliyor ve onların kellik sonucuna ulaşmamaları için saç bakımlarına özen göstermeleri çok önemli. Bunun için saç mezoterapisi erkeklerin tercih ettiği bakım türlerinden biri.

Bakımlı ErkekÖzellikle yaz aylarında ve ciddi terleme sorunu bulunanlarda diğer mevsimlerde de gömleklerindeki ter izlerinden, lekelerinden usanmış erkeklerin başvurduğu yöntem ise botox. Sadece terleme için değil aynı zamanda yüzlerindeki yaşlanma ve sarkma etkilerini yok etmek için de botox dolgular yaptırdıklarını ekleyelim. Evet, doğal ama gergin ve genç bir yüz isteyenler sadece kadınlar değil.

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri de göbekleri. Vücutlarından bağımsız olarak zayıf bir erkeğin bile büyük bir göbeği olabiliyor. Bunun için de bölgesel zayıflamayı tercih ediyor erkekler. Vücut yapılarına göre seanslar belirlenerek bölgesel fazlalıklarından kurtulmalarına yardımcı oluyoruz.

Kadınlar kadar erkekleri de rahatsız eden başka bir şey de yüzlerindeki ve hatta vücutlarındaki benler. Fraksiyonel lazer yöntemi kendilerini mutsuz eden benlerden kurtulmaları için kullandığımız yöntem. Ayrıca ciltlerinin canlı görünmesini isteyenler de artık yalnızca kadınlar değil. Oksijen terapi için kapımızı çalanlar arasında çok sayıda erkek olduğunu söyleyebilirim.

Erkeklerin de kadınlar kadar bakımlı olmasını ben en başta kendileri için ama elbette biz kadınlar için son derece sevindirici buluyorum.

Güzelliğinize

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

1 Yorum

kadir 20 Eylül 2014 - 22:54

başta paylaştığınız için teşekkür ederim, doğru diyorsunuz ama genelde erkeklere yol gösteren adam akıllı bir site bir dergi bulamadım konu erkekler olunca yeterli bilgiyi bulamıyoruz maalesef kendi başımızın çaresine bakmak zorundayız, zaman buldukça da bakım ürünü satan mağazaları dolaşıp bizim için faydalı ürünleri arıyoruz ve çoğu kez bulamıyoruz yada bilmediğimizden bulamıyoruz. bize bu konuda yardımcı olursanız size çok minnettar olurum 🙂
teşekkür ederim saygılarımla.

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.