E-Bilet Nasıl Bir İllet? Passolig

Yazar Uğur Karapaça

Uğur KarapaçaE-bilet, maçlara girmeniz için yanınızda bulundurmanız gereken, üzerinde adınızın, soyadınızın, TC kimlik numaranızın ve fotoğrafınızın yer aldığı bir bilet. Bu uygulama geciktiği için ortaya Passolig adında bir kart çıkarıldı. E-Bilet’te uygulanması planlanan her şey Passolig ile hayata geçirildi. Bu kart yüzünden stadyumlarda fişlendiğimiz doğrudur.

Şöyle ki; stada gittiniz -tabi yanınızda pankart, meşale vs. olmayacak-, efendi efendi maçınızı izliyorsunuz -ki tribün çocukları maçı izlemez, takıma destek olur- tam o sırada sizin bulunduğunuz bölümde olay çıktı. İşte o andan itibaren bu olaya dahil olsanız da olmasanız da artık sizde potansiyel bir suçlusunuz.

Ya da mesela takımınıza destek için kombine biletinizi aldınız, maça gittiniz. Passolig kartın var mı? Yok! O zaman giremezsin arkadaşım. 15 TL – 20 TL civarındaki bu karttan çıkartman gerekecek bir de. Teknoloji sunduğu kısım ulaşım. Yani sadece maçlarda değil ulaşımda da kullanılacakmış. E tabi artık stadyumlarımız şehir dışına taşındığı için böyle bir uygulama iyi olur. Ama neden bunu kulüpler kombine kartları için uygulamıyor anlamış değilim. Fakat bu kart sayesinde bir çok kişinin cebinin dolduğuna da eminim.

sbLawTqvBrIlPUf-556x313-noPadBana kalırsa Passolig çıktı, mertlik bozuldu.

E-Bilet’e neredeyse tüm takımların taraftar grupları tepki gösterdi. Zira bu “teknoloji” insanları futboldan hatta genelleme yaparsak spordan bile soğutuyor. Ki bunun kanıtını canlı canlı maçlarda görebilirsiniz. Geçen sene full çeken stadların bu sene yarısını bile zor doldurduğu aşikardır.

Bu konuda bende çoğu insan gibi #E-bileteHayır  #PassoligeHayır diyorum.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.