Erkeklere Özel Günlük Bakım

Bakımlı Erkek

Paylaş

Pervin DinçerErkek ve kadınların farklı dünyalardan geldikleri söylenir durur hep. Her iki cins tepeden tırnağa farklı olduğu gibi cilt tipleri, cildin ihtiyaç duyduğu ürünler de farklılık gösteriyor.

Eskiden sizin için bakım ürünleri bulmak oldukça zordu ama son dönemlerde hem erkekler ciltlerine eskiye oranla daha fazla önem veriyor hem de cilt tipine uygun ürünleri kolayca bulabiliyor. Bazı hemcinsleriniz ise bu bakımları kullanmanın yanı sıra, günlük olarak yapabileceğiniz ufak noktalarla cildinin taze ve bakımlı görünmesini sağlamak istiyor.

İşte benden size günlük olarak kısa sürede yapabileceğiniz etkili püf noktalar.

Bakımlı ErkekÖncelikle cildinizi günde iki kez temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede ciltteki yağ oranınız dengelenecektir. Cildinizi soğuk ya da sıcak suyla değil de ılık suyla yıkamayı tercih edin. Böylece cildinizin tıraşa uyumu sağlanacaktır.

Tıraştan sonra da cildinizin tahriş olmasını önlemek için nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. En iyi cilt bakımı için yapılacak önemli noktalardan biri uykunuzun düzenli olmasıdır. Unutmadan alışkanlık haline getirmeniz gerekenlerden biri de su içmek. Günde en az bir buçuk litre su içmek hem vücut hem de cilt sağlığınız için son derece önemli.

Ayrıca erkeklerin yani sizin cilt tipinize en uygun maskeleri de yapabilir bu sayede çok daha bakımlı ve sağlıklı cilde kavuşabilirsiniz. Günlük bakımın dışında cilt sorunlarınızı tedavi için uzman elleri tercih etmek gerektiğini vurgulamak isterim.

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.