Hayat Kurtaran Jean’ler

Kot Blue Jean

Paylaş

Acuners Moda StilHer insan gibi benim de favori pantolonum jean’lerden yana. Amerika’nın şalvarı olarak öğrendiğimiz, aslında çiftçi kesimin giydiği blue jean ya da Türkçe’de kullandığımız karşılığıyla kot.

Kot, İngilizce’deki Denim kelimesinin Türkçe’deki karşılığı olarak kullanılır. Sözlük anlamı: “Giysi yapılan bir tür mavi, kaba pamuklu kumaş, “blucin”dir.

Asıl ismi yaratan yani kotu bulan amcamızın soy isminden geliyor. Türkiye’de ki ilk kot markası yaratıcısı Muhteşem Kot, Fransa’ya yaptığı bir seyahat sırasında blucinle karşılaşır ve bunu Türkiye’de üretmeye karar verir. Böylece biz Türk insanının kot pantolon ya da bir diğer isimle blucinle karşılaşma süreci böyle başlar.

1960 ta üretilmeye başlayan blucin şuan günümüzde değişik versiyonlarda kullanılmaktadır. Bay, bayan herkesin kurtarıcısı olan bu Amerikan Şalvarı en aceleci, rahat bir o kadar da önemli günlerde kullanabiliyoruz.

Skinny Jean Erkek Modelleri

Skinny Jeans

Geçmiş zamana göre daha dar kesimlerde kullandığımız kot pantolonlarımız artık “skinny” diye çağırdığımız tayt formunda pantolonlara döndü. Her ne kadar bayan pantolonu gözüyle bakılsa da erkekler olarak doğru kullandığımızda olumlu görüntüler elde edebiliyoruz. Toplumumuzun neye nasıl baktığı değil sizin kendinizi nasıl gördüğünüz önemli.

Skinny pantolonlarla güzel bir görüntü elde etmek isteyenlere sesleniyorum, asla ama asla dar bir gömlek ya da dar bir üst seçmeyin, bu sizin daha ince zarif görünmenize neden olur. Oysa biz erkekler daha kaba daha hacimli durmamız gerekir. Skinny giyiyoruz ama kalıpsız durmuyoruz asla.

Skinny Modelleri

Herkesin dolabında mutlaka basic diye çağırdığımız tişörtlerimiz vardır. Genelde beyaz ve siyah bol basic’ler dar pantolonlarla daha hoş bir tarz elde etmemizi sağlar. Şuan gündemimizde ise grunge ve hipster stilleri hakim, bu yüzden bu sade görüntüyü bol kareli ya da ekoseli gömlekler ve ceketlerle hareketlendirebilirsiniz. Kafanıza takacağınız siyah bir bere ve ayağınıza giyeceğiniz bir spor ayakkabı sizi bulunacağınız ortamın en rahat ama tarz sahibi insanı yapacaktır.

Kot Blue JeanSiz siz olun asla tarzınızdan çıkmayın hep tarz hep öz güvenli kalın.Ve unutmayın içine girebildiğiniz kot değil için de rahat ve hoş göründüğünüz kot sizindir. Daha fazla tavsiye için takipte kalın.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere

Acuners
Erkek Magazin Stil Yazarı

Merhaba ben Soykan Can Acuner, 18 yaşındayım. Mimarlık öğrencisiyim ve aynı zamanda modellik yapıyorum. Şimdiye kadar edindiğim bilgileri ve bundan sonraki gözlemlerime sizler aktarmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.