Lekelere Elveda

Yazar Pervin Dinçer

Pervin DinçerCilt temizliği ve parlaklığı hepimiz için önemli ama siz erkekler için yüzün daha temiz ve parlak yani lekesiz olması daha önde geliyor. Özellikle aynaya her baktığınızda yüzünüzde en ufak bir akne lekesi bile sizi kara kara düşündürmeye yetiyor. Tıraş olmanızı da bu duruma eklersek yüzünüzün lekesiz olması isteği kavramış oluruz.

Düzensiz ve sağlıksız beslenme, yetersiz su tüketimi, spor yapmamak ve cildin temizliği ile bakımını yaptırmamak gibi sebeplerden cilt yeterince ölü hücrelerden arınmayabilir. Oluşan akne lekeleri de kolay kolay geçmeyebilir. Akne lekelerinizden kurtulup karizmanıza karizma katmak istiyorsanız benden size bir tavsiye ? Altın Frekans? lekelerinizden kurtulmanızda oldukça etkili olabilir.

Altın Frekans YöntemiAltın Frekans, son zamanların en çok konuşulan cilt uygulamalarından biri. Akne lekelerinden kurtulmak için can atan, çatlaklarında iyileşme görmek isteyen erkeklerde müjdelenen leke giderici sistem uzman eller tarafından uygulandığında yüz güldürücü sonuçlar veriyor.

Peki bu işlem nasıl yapılıyor? Gelelim ayrıntılarına.

Öncelikle lokal anestezi kremi uygulanan cildin üst tabakası mikro iğnelerle uyarılıyor ve bu alt tabakaya etkilerin iletilmesine yardımcı oluyor. Cildin alt tabakasına fraksiyonel radyo frekans enerjisi ve etkisi verilerek kolajen dokusunun yenilenmesi sağlanıyor. Ultra Lift ile cildiniz problemlerden kurtulurken yüzde uzun kızarıklık, ödem ve kabuklanma gibi işlem sonrası etkiler görülmüyor.

İşlem toplamda 20-25 dakika sürüyor ve 2-3 hafta arayla cildin sorununa bağlı olarak 3-4 defa uygulanması yeterli oluyor. İşlem sonrasında oluşan hafif kızarıklıklar da 4-5 saat içerisinde kayboluyor. Problemsiz ciltlerde de tek seans uygulama yapılarak cildin canlanması sağlanabiliyor. Bu avantajlar sosyal hayatı canlı olan erkekler için daha olumlu karşılanıyor.

Böylece belki günlerdir belki aylardır belki de yıllardır akneleriniz canınızı sıkmaktan çıkıyor. Akne tedavisinin altın gibi bir çözümü olacağını yıllar önce söylenseydi gülüp geçebilirdik. Ama bugün gelişen ve ilerleyen sağlık sektörünün nimetlerinden biri olarak karşımıza çıkan uygulamalar hem estetiği hem de sağlığı bir arada sunuyor. Altın Frekans uygulaması da estetik ve sağlığı bir arada taşıyan uygulamalardan biri. Ama her zaman söylediği gibi önemli olan uzman ellere başvurmak. Yanlış, eksik ya da başarısı kesinleşmemiş uygulamalar, yöntemler çözümü olmayan sonuçlara neden olabilir.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.