Feriye Lokantası

Yazar Erkek Magazin

Feriye Lokantası, Ortaköy iskelesi ve Kabataş Lisesi arasında bulunan, İstanbul Boğazı’nın en güzel yerlerinden birinde, harika bir manzarasıyla hizmet veren önemli bir mekan.

Feriye Lokantası’nın binası, 19.yüzyılın ikinci yarısında Topkapı Sarayı’nın, Çırağan Sarayı’na taşınması sonucu bir Osmanlı Karakolu olarak açılmış. Beşiktaş’tan Ortaköy’e uzanan ve Çırağan Saraylarının bir bakıma son noktası olan Feriye Karakolu, dönemin Osmanlı Mimarisinin ilginç örneklerinden biridir. 1995 yılında Kabataş Eğitim Vakfı tarafından restore edildikten sonra, bugün Feriye Lokantası olarak, Boğaziçi’nin bu müstesna köşesinde geçmiş ile geleceğin buluşma noktasını oluşturuyor.

Feriye LokantasıGeleneksel Türk ve Osmanlı Mutfağının güncelleştirilmiş sentezinin sunulduğu Feriye Lokantası, geleneksel doğal gıda ürünlerinin tedariki nedeniyle mönülerini mevsimlere göre oluşturmakta ve klasik damak tatlarını korumaktadır.

20 kişilik iş toplantılarından, 400 kişilik toplantılara kadar farklı ortamlar sunan Feriye Lokantası; yaz mevsiminde, Boğaziçi’ne hakim terasında da 2.000 kişiye kadar çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyor.

Butik hizmet amaçlı outside catering hizmeti ise 1.500 kişiye kadar oturmalı düzen, yemek davetlerini organize etmektedir.

Feriye Lokantası

Adres: Çırağan Caddesi No. 40 Ortaköy İstanbul 
Tel:
 0 212 227 22 16
Web: www.feriye.com

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.