Mabeyin Restoran

Yazar Erkek Magazin

Mabeyin RestoranAntep Mutfağının Hükümdarı Mabeyin Restoran 30 yıl evvel Antep’te başlayan kebapçılık serüvenine 2003 yılından beri İstanbul Kısıklı’da ki mistik binasında devam eden Mabeyin Restoran, Osmanlı ve Doğu mutfağından eşsiz eserler sunuyor.

Travel & Leisure dergisi tarafından Avrupa’nın en iyi üç restoranından biri olarak gösterilen Mabeyin Restoran; hizmetteki muhteşem kalitesi, lezzetli kelimesinin hafif kaldığı yemekleri, başka hiçbir yerde tatma imkanınız olmayan mezeleri ile kebap kültürüne farklı bir bakış açısı getiriyor.

Mabeyin kelime olarak Osmanlı padişahlarının misafirlerini ağırladığı ve ziyafet verdiği yer anlamına geliyor. Mabeyin Restoran ise bu anlamı pekiştirir nitelikte müşterilerini görsel mükemmellik abidesi bir sofra ile karşılıyor. Eğer Mabeyin Restoran’da sizinle ilgilenen garsona siparişinizi verdiyseniz, ısmarladığınız yemeklerden evvel masanıza bin bir çeşit meze geliyor. Masaya konan birbirinden güzel ve lezzetli meze tabaklarının tamamından tatmaya kalktığınızda ise üzülerek söylemeliyiz ki midenizde yemeğe ayıracak yer kalmayabilir.

Mabeyin Restoran üç ayrı binadan oluşuyor. Bahçesindeki asırlık çam ve manolya ağaçları peyzaj sanatının en iyi icra edilmiş şekli ile yemekten önce iştahınızı açıyor. Restore edilirken Osmanlı Saraylarında kullanılan mimariye sağdık kalınarak tasarlanmış restoran bölümü ise masallardan fırlamış edası ile kendinizi tarihteki herhangi bir dönemin hükümdarı gibi hissetmenizi sağlıyor.

Mabeyin Restoran’da dört yüz yirmi kişilik kapalı bölümü ve üç yüz elli kişilik açık alanı ile toplamda yedi yüz yetmiş kişiye aynı anda servis yapılma imkanı bulunuyor.

Gayet ultra lüks bir hizmet verilmesine rağmen Mabeyin Restoran’da fiyatlar fazlası ile uygun.

Mabeyin Restoran

Adres: Eski Kısıklı Cad. No:129 Kısıklı
Tel: 0 216 422 55 80
Web: www.mabeyin.com

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.