Hotel Les Ottomans

Yazar Erkek Magazin

Les Ottomans, İstanbul Boğazının en nadide noktalarından Kuruçeşme’de, tarihi Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısında hizmet veren bir otel. 1790-1929 yılları arasında zamanın önemli yapılarından biri olan Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı 1929 yılından sonra, uzun bir süre izbe bir durumda kömür ve kum deposu olarak kullanılmış. Tarihindeki uzun ve hüzünlü aradan sonra yalı, Unit Group çatısı altında Ahu Aysal Kerimoğlu’nun ev sahipliğinde tekrar hayata döndürülmüş.

Tekrar restore edilen ve yedi yılda tamamlanan Hotel Les Ottomans, Osmanlı mimarisi ve görkemi, bugünün lüksü ve konforu ile yenilenerek, Türkiye’deki en lüks ve en ayrıcalıklı otellerden biri haline getirilmiş.

Hotel Les OttomansLes Ottomans aynı zamanda Feng Shui ilkelerine göre planlanmış ve dekore edilmiş Türkiye’deki tek otel ve aynı zamanda bir Feng Shui Oteli olarak tasdik edilmiş dünyadaki birkaç lüks otelden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Her biri farklı dekorasyona sahip 10 süit odası ile hizmet veren otelin odaları, Osmanlı konutlarının gelenekselliğini yansıtan sıcak atmosferi ve aksesuarları ile dikkat çekiyor.

 

Açık ve kapalı yüzme havuzu, onbeş kişi kapasiteli özel sineması, özel dekorasyon ile hem göze hem damak tadına hitap eden restoranları, şarap mahzeni Kav Mahali, otelin iskelesine bağlı olan on iki yolcu kapasiteli, Boğaz’da rahat bir gezi yapabileceğiniz ve aynı zamanda otel personelinin hizmet vereceği yemek veya kokteyl şeklinde bir etkinlik de düzenleyebileceğiniz, şık, ahşap Les Ottomans teknesi, toplantı, banket ve balo salonları ile Hotel Les Ottomans, sizleri zerafet ve ihtişama çağırıyor.

Les Ottomans

Adres:Muallim Naci Cad. No:68 Kuruçeşme
Tel: 0 212 359 15 00
Web: www.lesottomans.com.tr

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.