Gülünce Dişetlerim Gözüküyor

Diş eti manikürü

Paylaş

Aslı ErcanlıGülümsediğiniz de dişlerinden çok diş etleriniz mi görünüyor? Diş etlerinizin fazla uzun olması sizi rahatsız mı ediyor? Bu sorun her ne kadar gözü korkutsa da uzman eller tarafından kısa sürede yapılan uygulamalarla çözülebiliyor. Yapılabilecek uygulamalardan biri de diş eti manikürü.

Birçok erkek kendine güvenmiyor. Neden biliyor musunuz? Diş etleri, dişlerini örttüğü için dişlerini beğenmiyor. Oysa dişlerin belli bir hizası olduğu gibi diş etlerinin durması gereken bir sınır var. Diş etlerinin dişi fazla örttüğü durumlarda diş eti manikürü yapılmalı. Bu sayede hem estetik görünüm kazanılıyor hem de diş etlerinin olası hastalıklarının önüne geçiliyor. Bu noktada bir hatırlatma yapma gereği duyuyorum. Bu uygulamanın tek amacı güzel görünmek değil olası diş ve diş eti sorunlarının önüne geçmektir. Çünkü zaman içinde üstü diş eti tarafından örtünen dişin üst kısımları zaman içinde çürümeye başlıyor. Dahası diş etlerinde çekilmeleriyle karşılaşabiliyoruz.

Diş eti manikürü nedir, nasıl yapılır?

Diş eti manikürü Erkek hastalarımdan ?diş etlerimi mi keseceksiniz? sorunu sürekli alıyorum. Öncelikle söylemeliyim ki hayır diş etlerinizi kesmiyoruz. Diş etlerinizi dezenfekte edilmiş aletlerle olması gereken sınıra çekiyoruz. Diş hekimi koltuğu fobisi olan erkeklere duyurmak isterim ki kısa sürede yapılan bir uygulama bu. Ağrı sancı hissetmiyorsunuz.

Diş eti manikürünün kısa sürede ve kolay bir şekilde uygulanan yöntemlerinden biri. Gummy smile adını verdiğimiz durumlarda, yani güldüğünüz vakit diş etlerinin fazla örterek dişi küçük gösterdiği durumlarda gönül rahatlığı ile uygulanıyor. Tek seanslık bir uygulama ile erkeklerin canını sıkan uzun vadeli tedavi yaşanmıyor. Bu süreçte diş etleri olması gereken sınıra çekiliyor ve uygulama sonrasında özgürce gülümseyebiliyorsunuz.

Bu sayede kendine güvenini kaybeden erkeklerin güveni geri geliyor. Diş etlerinin sınırı aşması bazı diş eti hastalıklarının da ilk adımı olabilir, bu yüzden mutlaka bir uzmana başvurulmalı.

Gülüşünüz avantajınız olsun?

Aslı Ercanlı
Erkek Magazin Ağız Sağlığı Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.