Moda Öldü. Yaşasın Stil

erkek stil

Paylaş

erkek stil2014-2015 yılı sonbahar kış erkek modasına doğru yavaş yavaş geçiyoruz.  Ama ister 2015 ister 2023 yılı olsun, hangi moda yılına ve hangi sezonuna girersek girelim, aklınızdan çıkarmayacağınız bir şey varsa o da tüm dünyada moda kavramının öldüğü gerçeğidir. Arkadaşlar moda öldü, artık stil diye bir kavram var.

Nasıl, olamaz olaaamaaazzz, moda ölemezzzz, Kenan Komutan’a selamımızı çakalım. Bilmeyenler için söyleyelim Kenan Komutan İstanbul’un gerçek fatihidir. Tamam biraz küfürbaz ama sevimli bir abimiz. Kim bilir ilk modayı da o bulmuştur. Bknz. Kenan Komutan

Şimdi moda öldü derken tabii ki de tam anlamıyla moda kavramını dışlayamayız ve bu trendleri takip etmeyin demek de değildir. Moda genel ifadeyle herkesin bildiği genel geçer trendleri ifade eder. Bu sene 60’ların erkek modası geri döndü denildiğinde bu önemlidir veya şu renkler bu senenin modası denilebilir. Şimdi 2014 erkek yaz modasının trend rengi kırmızıyı kim inkar edebilir. Fakat eğer modayı takip ediyorsanız çok fazla değişikliklerin olmadığı net olarak görebilirsiniz. Zaten modacılar bunu bildiklerinden modadan çok stil üzerine oynuyorlar. Belli tarz kıyafetleri kombinleyerek önümüze getiriyorlar.

Zaten ne olacaktı! Bildiğiniz ceket ne kadar farklı çizebilirsiniz veya bir pantolon ne kadar farklı olabilir. Farklı olanlar oluyor, olmuyor değil ama moda haftalarında gördüğünüz “Bunu kim giyer” dediğiniz şeyin tam karşılığı oluyor. Basit bir örnek, 2014 erkek mayo trendlerinde slip mayo diye bir şey çıkardılar, o nasıl bir şey, tam bir felaket. Ne yapsaydık moda diye bu saçma şeyleri mi yayınlayalım. Bknz  Erkek Mayosu

Stil Nedir?

Stil aynı zamanda modayı da kapsayan genel bir görünüm ifadesidir. Konumuz moda olmasa stil kavramının daha geniş bir kavram olduğunu açıklamak gerekebilirdi. Genel ifadeyle, giyiminiz, duruşunuz, konuşma tarzınız, ifadeleriniz, bakışınız vs.

Moda açısından daha iyi bir ifadeyle stil, size yakışanın her zaman moda olmasıdır. 60’ların erkek modası hiç bir zaman ölmedi yani. Eğer size yakışanı bulduysanız o sizin için modadır.

Velhasıl kelam erkekmagazin.com’da modayı, trendleri açıklamaya ve yazmaya devam edeceğiz. Güncel trendler olacaktır, renk tercihleri olacaktır bunları size yansıtacağız. Siz modayı, trendleri takip edin ama size yakışanı stili bulun.

Yeri gelmişken aşağıda sizler için 2014-2015 erkek modasına ait resimler ekledik:) Uygun bir zamanda daha geniş bir açıklama ekleyeceğiz ama yine military tarzı ve haki diye başlarız diye tahmin ediyoruz…

Sevgiler, saygılar

ErkekMagazin.Com
Türkiye’nin Erkek Yaşam Stil Dergisi

2014-2015 Kış Sezonuna Örnekleri

sonbahar-kis-erkek-modasi-2

1) M&S 2) Richard Nicoll 3) New Look

2014 Erkek Sonbahar Kış Koleksiyonu Resimleri

1) Bally 2) JCrew 3) He by Mango

sonbahar-kis-erkek-modasi

1) Reiss 2) M&S 3) AMI

2014 Erkek Sonbahar Kış Koleksiyonu Resimleri

1) Gant Rugger 2) He by Mango 3) J Crew

 

 

ErkekMagazin.com, Online Erkek Yaşam ve Stil Rehberi erkek modasından, bakımına sağlık, ilişkiler, otomobil, teknoloji, erkek mutfağı ve güncel konulara kadar makale ve haber içeriği sunmaktadır.

 1. Burak dedi ki:

  Bu web sayfasını bir süredir takip ediyorum. Gerçekten erkek stil dergileri anlamında Türkiye’de büyük bir boşluk var. Umarım sizler gibi birkaç rakibiniz daha olur (Bunu tüm iyi niyetimle söylüyorum). Rakipler arttıkça bu alanda da çekişme olacaktır ve bu da gelişmeyi beraberinde getirecektir.
  Bu yazı için de birkaç şey paylaşmak istiyorum. Gerçekten güzel bir yazı hazırlamışsınız. Ben de açıkçası moda kavramına inanan insanlardan değilim. Stilin daha önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü stili olmayan bir insan modayı takip etmeye çalışırsa mutlaka modanın kölesi hâline dönüşebilir. Modanın kölesi olmamak için bir insanın kendi stilini bulması ve stilini farklı şekillerde dışarıya yansıtması gerekir. Ayrıca stili olan insanlar modayı fikirler almak için takip edebilir. Stili olan insan modaya yön veren insandır aynı zamanda.
  Son olarak bir şeyi daha belirtmek istiyorum. Siteyi sürekli takip ediyorum, fakat genelde bu tarz stil sitelerinde pek fazla yazı olmuyor. Erkek Magazin ise daha eski zamanlarda yayın hayatına başladığı için bu sorun nispeten daha az. Ama tüm yazıları bitirdikten sonra okuyacak yeni yazılar bekliyorum açıkçası. Bu yüzden mutlaka arada bir bu siteye bakıyorum, yeni yazı eklenmiş mi diye. Ama yeni bir yazı için uzun süre beklemek zorunda kalıyorum. Önerim olarak sizlere günde birkaç kere yazı yazın demiyorum. Onun yerine günde bir veya günaşırı olarak bir yazı göndermenizi tavsiye ediyorum. Ben siteyi ve yorumumu takip etmeye devam edeceğim. Cevap vermenizi bekliyor olacağım. Böyle bir siteyi yayın hayatına devam ettirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

  • Erkek Magazin dedi ki:

   Sevgili Burak

   Bu yazdığın yorum Erkekmagazin.com için bugüne kadar yazılan en güzel yorum ve geri dönüş olmuş. Ellerin dert görmesin….Bir emeğin karşılığında yorum görmek inanılmaz güzel oluyor. Ama farkettiysen kadınlar kadar bonkör değiliz. Facebook takipçisi vs. çok düşük, sitede yorum olmuyor. Tabii ki mutlaka sitenin hatası var, bundan zerre kuşkum yok. Yeterli değiliz…Zaten ulaştığımız hedef kitlede yeterli değil

   http://www.erkekmagazin.com/online-erkek-dergileri-erkek-siteleri bu yazıda bazı gerçekleri net ifade ettim. İfade ettim diyorum çünkü erkekmagazin.com’da faal olarak tek bir kişinin üzerinde yürüyor, yetişemiyorum. Benim dışımda 4 kişi var ama diğer yazarları konstanstre edecek hiç bir şey yok:) Emin ol yetişmesine yetişirim her 3-5 yazı da yazabilirim ama ne için? Sitede farkettiysen tek bir reklam var o da uzun süreden sonra yalvar yakar, emin ol çekirdek parası…Ama sağolsunlar desteklerini eksik etmediler. Bold sağlık kralsın…Reklam vermiyorlar, yatırım yok. Kime gittiysem kapı duvar.

   Google erotik yayın kısmında değerlendirip (cinsel içeriği nasıl algılıyorsa)reklamlarını kesti. Kadını meta olarak kullanılmasına bile karşı bir duruşumuz var. Helga Medya Gurubu

   8 sene geçmiş üzerinden ve (Buna dikkat!) Bu 8 senede yurt dışından daha çok reklam alınmış, emin ol adamlar emeğe karşı saygıları çok büyük. Türkiye’de öyle değil…

   Dikkat ettiysen sitede Türk markaları pek bulunmuyor. O markalar kadın dergilerine bile destek sağlarken erkekamgazin.com için gerek görmüyorlar. Çoğu zaman terbiyesizce bülten gönderip bunu yayınlar mısınız ricasında bulunuyorlar (ücret ne alaka diyebiliyorlar). Sanki babasının uşağı var. Yazıları koymak, resimlerini düzenlemek bile emek istiyor. O yüzden tavşan dağa küsmüş durumu var. Boykot var! Zaten bizim gibi yayınlar onlar için önemli değil, gerçekte de önemli değil zaten…

   İsim vermek istemiyorum bir tanesi bizim gibi büyük markayı nasıl yayınlamazsınız diyebildi! Tabii ki hayır…

   ErkekMagazin.com için kimseye gidip bülten yayımlayın, tanıtın demiyorum çünkü bir kişinin bülten bile olsa emek verdiğini biliyorum. Karşılığını vermek isterim…Zaten Türkiye’de sorun bu, internet markaları çıkmasının sebebi bu, destek görmüyorlar. Bu tüm büyük gruplar altında olmayan yayınlar için böyle…Hangi marka varsa büyük holdinglerin çatısı altında başarılı oluyor. Don Kişot gibi yel değirmenleri ile savaşıyoruz.

   Yazılar konusunda haklısın ve diğer yetersizsiniz diye gelen yorum yapan kişilerde haklı ama tek başına savaşıyorum. Arada sırada kendi haline bıraktığım oluyor. Çünkü konstanstre edecek hiç bir şey yok…Robot olsa elektrik yakarsın ay sonu faturan gelir…

   Şimdi bunlar olumsuz tarafları bunu geçelim, bırakmak gibi bir şey yok, erkek gibi bir savaşımız var. Son zamanlarda gayret ederek yeni konular ve yazılar girmeye çalışıyorum.

   Yorum için sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

   Sevgiler

   Vedat (Pashazade Ragıp)
   Türkiye’de ilk online erkek dergisi kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.