Neden Özel Dikim Elbise Tercih Etmeliyiz

Yazar Rıdvan Altınay
Rıdvan Altınay

Günümüzde özel dikim yada ısmarlama elbise denildiği zaman insanların aklına ilk gelen şeyler, özellik hissi, kalite, konfor gibi önemli sıfatların yanında malesef pahalı olduğu yanılgısıdır. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, organik olmayan kumaş kullanımı, vücudunuza oturmayan elbiselerin huzursuzluğu, kalitesizlik gibi unsurları hesaba kattığınız zaman ısmarlama/özel dikim elbiseler daha kaliteli olup kullanım ömrü, sağlık ve şıklık hesaba katılınca uygundur. Bir İngiliz atasözünde de geçtiği gibi: ‘‘ Ucuz mal alacak kadar zengin değilim! ’’

Özel dikimi ayrıcalıklı kılan birkaç özellikten bahsetmek istiyorum.

Herkes iyi görünmek istiyor. Fit ve sağlıklı görünmenin insanın psikolojisine ve sosyal hayatına etki ettiği faydalar oldukça fazladır. Fit ve sağlıklı ilk olarak sizi memnun eder. Bu memnuniyetin getirmiş olduğu olumluluk ve güler yüz çevrenizdekileri de etkiler. Bu sebeple de sosyal ve iş hayatlarınızda başarı kaçınılmazdır.

Ismarlama giyimin de asıl amacı kişiyi kusursuz bir şekilde göstermektir. Kişinin beden ölçülerine göre hazırlandığı için size gerekli konfor ve rahatlığı sağlarken sizi aynı zamanda sağlıklı ve fit bir görünüme sokabiliyor. Elbiselerinizde karşılaşacağınız darlık-bolluk yada uzunluk-kısalık gibi durumlar sizi gün içerisinde oldukça fazla rahatsız eder. Ismarlama giyim ile tüm kusurlar giderilip kusursuz bir görünüm sağlanmış olur.

Ismarlama giyimin odak noktası, bir diyet yada spor planına aylarca bağlı kalıp hazır giyim gibi özel olmayan kalıpları sunmaktansa size o anda fit bir görünüm kazandırmak amaçlanır.

Kaliteli malzemeler kullanılır. Ismarlama giyimde her bir noktaya ayrı değer verilir. Kullanılan tüm malzemeler müşterilerin istekleri doğrultusunda seçilir. Bu sebeple her elbisenin kendine özel bir hikayesi oluşur.

İyi terziler her zaman için çok değerlidir. Her milimdeki dikiş sayısının tutarlılığına kadar önem verirler.

Kumaş seçimlerinde alternatif çok olup kişinin stiline/tarzına göre kararlar verilir. Ismarlama giyimde kumaşlar ise takım elbisede %100 yün veya kaşmir, gömlekte %100 pamuk tercih edilir. Bu sebeple daha sağlıklı ve daha konforlu olurlar. Yaşadığınız iklime göre de kumaş seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu konu ile ilgili ileriki zamanda yazılarımı paylaşacağım.

Kaliteli malzeme konusunda son olarak şunu söylemeliyim, malzeme kullanımında kumaş dışında iplik, astar, düğme, hatta sunum malzemesindeki kullanılan çantaya kadar özen gösterilir.

Erkek Takım Elbise Dikim

Ismarlama giyim ile size özel stilinize ve kişiliğinize uygun giyinirsiniz. Hazır giyim size özel tasarlanmadığı için kendinizi kıyafetler ile anlatmanız oldukça zorlaşır. Fakat ısmarlama giyimi tercih ettiğinizde sadece kendi beden ölçülerinize özel giyinmekle kalmıyor uzman ekiplerle birlikte kendinize özel tasarımla tarzınızı/stilinizi ürünün kumaşından kesimine, düğmesinden modeline kadar yansıtabilirsiniz. Tüm bunların yanında kumaş rengi, yaka tasarımı, manşet şekli, cep modeli gibi detaylar ile kendi stilinizi ısmarlama giyim yardımı ile yansıtırsınız.

Ismarlama giyim daha az zaman ve çaba gerektirir. Hazır giyimde üzerinize en iyi olan kıyafetleri bulmak için mağaza mağaza dolaşıp oldukça fazla zaman ve enerji kaybedersiniz. Üzerinize oturan kıyafeti bulduktan sonra rengi size uymayabilir, kaliteli olmayabilir yada yaka/manşet modelleri sizin tarzınızda olmayabilir. Tüm bu unsurları dikkate aldığınız zaman size %100 uyan bir elbiseyi bulmak oldukça zorlaşır.

Ismarlama giyinmek ise tüm bu unsurları sizinle stil danışmanları yardımıyla ortaklaşa belirleyebiliyorsunuz. Tamamen size uygun yaka/manşet modelleri ve düğme modelleri ile birlikte beden ölçülerine özel olarak dikilir. Bu sayede %100 size uygun kıyafetlere sahip olmuş olursunuz. Üstelik bunun için mağaza mağaza dolaşmanıza gerek kalmıyor.

erkek giyim

Ismarlama giyim daha uzun ömürlüdür. Özel dikimde kıyafetlerin kullanım ömrü kişiye özel dikilmesinden, kumaş ve yardımcı elemanların kalitesinden dolayı hazır giyime nazaran oldukça fazladır. Bazı hazır kıyafetlerin alınıp terzide tamir görmeside kıyafetin kullanım ömrünü azaltmaktadır.

Ismarlama giyimi tercih ettiğinizde terzi yada alakalı markanızdan Fransız dikiş taktiği ile dikilmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede ürünün güvenliğini ve dayanıklılığını arttırmış olup ürünün kullanım ömrüne ömür katarsınız. Bu şekilde elbiseniz daha temiz ve düzgün görünüme sahip olmuştur.

Rıdvan Altınay
ErkekMagazin.com Moda Yazarı
CEO-Founder of GOLDEN ROCK

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.