Durum Kurtaran Sokak Tarzı

sokak tarzı

Paylaş

Cihan SerdaroğluDünyaca ünlü Amerikan moda fotoğrafçısı Bill Cunningham, şöyle demiş: “En iyi moda gösterisi kesinlikle sokakta. Daima öyle oldu ve daima da öyle olacak.” Cunningham kesinlikle haklıydı. İşte tam da bu nedenle, sonbaharda erkeklere gündelik kullanıma uygun bir kombin sunuyorum.

 

Bill Cunningham

“En iyi moda gösterisi kesinlikle sokakta. Daima öyle oldu ve daima da öyle olacak.”

Kot Pantolon

Bazen bir adamın kot pantolon olmadan yaşayamayacağını düşündüğüm oluyor. Kot pantolonu kim icat etti bilmiyorum ama bir çocukta onlardan bolca olmalı.

cs-Sokak tarzi

Kot pantolonlar, gençliği, asiliği, yaşam enerjisini, rahatlığı ve şıklığı simgeliyor. Tabii ki, bugün modayla ilgili pek çok yenilik var ve kot pantolon kullanımı da onların arasında yer alıyor. Kotlar artık sadece gündelik hayatta değil, bazı önemli etkinliklerde, hatta işte bile giyilebiliyor. Belki on yıl önce kot pantolonu iskarpin ayakkabı ile giymeyi düşünemezdik bile, ancak bugün bunu yapıyoruz. Giyeceğiniz kot dar, taşlanmış ve yırtık olabilir ama dar kot olayını da çok fazla abartmamak gerek. Zira, gereğinden dar bir kot hiç de şık durmaz. Taşlanmış ve koyu renk kotlar genellikle mükemmel bir seçim olurlar.

James Dean Stili
Bu arada, maden şu an kot pantolondan bahsediyoruz, bu bölümü James Dean’e teşekkür etmeden geçmek kabil değil. Belki de, o olmasaydı bazı şeyler bugün çok farklı olurdu. Zira o, “Rebel Without a Cause” (Asi Gençlik) filmi ile ortaya çıktı ve o tişört ve kot pantolonu giyerek bunları gençliğin geleneksel kıyafeti haline getirdi. Gençler arasında tişört ve kot pantolon giyme akımı, onun “Asi Gençlik” filminin ardından tüm dünyaya yayıldı.

 

 

 

Tişört

Basic bir tişört daima durumu kurtarır. Kot pantolonla giyilebilir ki, bu da özellikle sokak tarzı için harika bir kombinasyondur, renk olarak da siyah ve beyaz daima en iyi seçimdir. Bu temel renkler şık ve asil dururlar ve her şeyle de uyum sağlarlar. Hatta resmi bir durum için bunları ceketinin altına dahi giyebilirsiniz.

ian-tshirt

Siyah Deri Ceket

Eğer ebedi bir kıyafet varsa, o da siyah deri cekettir. Siyah deri ceketin asla modası geçmez, daima durumu kurtarır, bir erkeği daima havalı ve seksi gösterir, ayrıca sokak tarzı için de harika bir seçimdir. Deri ceket üzerinize tam olarak oturmalı aksi halde, vereceği havalı görünüm tamamıyla yok olur.

Bunların yanı sıra, siyah deri ceket bir erkeğe sert ve gizemli bir görünüş verir ve sanırım bundan hoşlanmayacak hiçbir erkek de yoktur.

Ayakkabı kısmına gelince ise siyah deri bot giyilmeli ve tamamlayıcı aksesuar olarak da siyah güneş gözlükleri kullanılabilir.

Deri Ceket Modelleri

Özet

Kısacası, sonbahar sokak tarzı için kot pantolon (tercihen koyu renkler), siyah ya da beyaz v-yaka tişört, siyah deri ceket ve siyah deri bot mükemmel bir kombin olacaktır. Eğer isterseniz, siyah güneş gözlükleriyle de tamamlayabilirsiniz.

Cihan Serdaroğlu
ErkekMagazin.com

  1. Erdem dedi ki:

    ben de buradakileri beğeniuorum www thechalcedon com değişik bi tarz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.