Kendi Hücrenizle Genç Görünün

Fibrocell Yöntemi

Paylaş

Pervin Dinçerİster kadın ister erkek olsun yıllar cildi, vücudu çizip geçiyor. Yıllar tüm yoğunluğunu ciltte bırakıp giderken cildin tüm gençliğini de alıp götürüyor. Biz kadınlar daha genç görünmek için müdahalelere sık sık başvursalar da sizler bu konuda biraz çekimsersiniz. Oysa yıllar geçtikçe cildiniz yavaş yavaş kırışıyor ardından siz de çareler aramaya başlıyorsunuz. İçinizi rahatlatacak haber vereyim: kendi hücrelerinizde daha genç görünebilirsiniz. Bu uygulamanın adı Fibrocell.

Fibrocell de ne diyecek olursanız cevabım oldukça basit. Kişinin kendi hücresi kullanılarak gerçekleştirilen bir tedavi yöntemi. Bu tedavi doku mühendisliği gerektiren, tedavide kulak arkanızdan alınan hücreleriniz kullanılarak yapılan bir yöntem. Kulak arkası güneşin zararlı etkisinden uzak kaldığı için tedavide gerek duyulan hücreler kulak arkasındaki deriden alınıyor.

Kök hücre tedavisiyle Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biopsisi sonrasında üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kollajen sentezi başlıyor. Enjekte edilen kültüre fibroblast hücreleri dokuda yenilenmesi gereken bölgelerde yenilenme işlemini başlatıyorlar.

Peki, uygulama nasıl yapılır?

Fibrocell YöntemiGelelim uygulamanın ayrıntılarına. Doku biopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılır.

Erkeklerin en fazla tercih ettiği uygulama alanları kaş ortası, göz kenarı, kazayağı bölgesi, burun-dudak hattı ve dudaklardır. En çok aldığım sorulardan biri uygulamanın kalıcılığı. Bu uygulamanın kalıcılığının size bağlı olduğunu vurgulamak isterim. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü hastaların mevcut olmasına karşın asıl etkiler 2. enjeksiyondan sonra görülmeye başlar. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder. İyileşme ve etki uzun sürede kendini gösterir. Araştırmalar da yaptırdığınız uygulamanın yaklaşık olarak 4-5 yıl arasında değiştiğini ortaya koyuyor.

Erkekler cildinin elastikiyet kaybının 30-40?lı yaşlarda kaybolduğunu hissetmeye başlar. Bu yaşlar aslında uygulamanın yapılmasının en uygun olduğu yaşlardır. ?Ben yaşım ilerlediği vakit yaptırmak istiyorum diyorsanız? benden size bir tavsiye. İleri yaşlarda etki sağlanmasına karşın etki süresi daha kısadır. Genç yaşlardaki kollajen ve cildin nem kapasitesinin oluşturduğu sıkı ve parlak cilt görünümünün yaşla azaldığı kabul edildiğinde fibrocell uygulaması ile cildin kaybettiğini yine kendi hücreleri aracılığıyla yerine koymanın yaratacağı etki açıktır.

Güzelliğinize?

Pervin Dinçer
Erkek Magazin Bakım Yazarı

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarımı bölümü mezunu.Üniversiteden mezun olduktan sonra güzellik uzmanlığı kursunu bitirip ,Paris Pure Skin Enstütü de ?beauty teraphy kursu aldı?. Mesleğine gönül veren Pervin Dinçer, her yıl yurt içi ve yurt dışında workshoplara katılmakta daha iyiyi sunabilmek için yeni uygulama ve cihazları yakından takip etmekte.Kendi işletmelerinin dışında güzellik sektöründe yurt içi ve yurt dışı birçok firma ve çalışana eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.