Pitti Uomo erkek giyim fuarı

Yazar Mahmut Ağaç

Mahmut AğaçMerhaba sevgili erkekmagazin.com okuyucuları, bu aydan itibaren yazılarımla sizlerle beraber olacağım. Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum size. Ben Mahmut AGAC. 24 yaşında genç bir tasarımcıyım.

Lise ve üniversite hayatımı Güzel sanatlar resim bölümü okuyarak geçirdim. Sonra ise İstituto di Moda Burgo?da erkek koleksiyonu üzerine mezun oldum ve Naba Üniversitesinde de” vitrin tasarım ve styling” programına katıldım. Birçok yerli ve yabancı markalara koleksiyon hazırlayıp danışmanlık verdim.

Şuan free olarak bazı markalara koleksiyon hazırladığım gibi kendi markamın oluşum süreci ile de ilgileniyorum.

 

Size 8-13 Ocak Pitti Uomo fuarından ve oradaki izlenimlerimden bahsetmek istiyorum.

pitti uomo erkek moda fuarı

Pitti Uomo erkek giyim fuarı

Pantolonlarda, fit görünüm, paça boyları oldukça kısa, ekose kumaş ve yünlü kumaş pantolonlar göze çarpıyordu. Pantolonların altında mutlaka renkli çoraplar, ekose pantolon altında ise çizgili çoraplar yer alıyordu.

Ayakkabılarda, kolej tipi ayakkabılar ya da platform tabanlı botlar veya ayakkabılar yer alıyordu. Cesare Paciotti modeli ayakkabı tüm elegant koleksiyonlarda kullanılmıştı.

Tek ceketlerde, astar olarak gömleklik pamuklu kumaşlar kullanılmış, bazı modellerde ise çoğunlukla astar kullanılmamış. Kapitone görünümlü mont tarzında ceketler göze çarpmaktaydı.

Takım business ve elegant gruplarda ceket yakaları ya çok geniş ya da çok dardı.

Sivri yaka kruvaze takımlar oldukça fazlaydı. Kumaşlar genellikle kendinden çizgili yâda belli belirsiz küçük ekose kumaşlardı.

 

Kürk oldukça fazla kullanılmış. Özellikle mont ve kaban içinde yakayla beraber astar olarak da kuzu kürkü kullanılmış. Hatta ayakkabıların içlerinde tamamen kürk vardı.

pitti uomo erkek moda fuarı

 

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

iç giyim uw 08 Ocak 2019 - 20:25

Erkek giyim son yıllarda ciddi anlamda büyük bir değişime uğradı. Özellikle klasik giyim erkekler arasında çok popüler.

Yanıtla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.