Sarımsaklı Un Çorbası

Sarımsaklı Un Çorbası Resimli Tarifi

Paylaş

Sarımsaklı un çorbası, malzemesi az, yapılışı pratik, lezzeti ise tam anlamıyla mükemmel…O kadar basit ki hiç yemek yapmayı bilmeyen bir erkek bile bunu kolayca yapabilir. Un, sarımsak, yağ, kırmızı toz biberden ibaret.

Pratikliğini şundan dolayı söylüyoruz çünkü çoğu zaman eğer bir de bekarsanız hazır çorba kullanıyorsunuz. Tabii kolay değil hayat şartları, iş güç, zamanın yetmemesi vesaire ama en azından bu çorbayı bir kez deneyin!

Sarımsaklı Un Çorbası TarifiBu arada hep erkekler diyoruz malum adımızı erkekmagazin.com ama dünyanın en güzel, en zarif kadınlarının da siteyi takip ettiğini biliyoruz…Yaşasın Türk kadını:) Bu tarif size de gelsin, eşinize güzel bir çorba ziyafeti çektirin…

Sarımsaklı olması sizi korkutmasın, eğer evliyseniz veya sevgilinizle beraber yiyecekseniz gayet çekilebilir. Unutmayın sarımsak aynı zamanda doğal bir ilaç ve bir şekilde tüketmemiz gerekiyor.

Bu çorbayı ne zaman istesek yapan ve tarifini veren güzel canım annem….Annelerden çocuklarına güzel bir armağan, bir anne çorbası…

Sarımsaklı Un Çorbası

Adım adım resimli un çorbası tarifi

(4-5 kişilik) Siz daha az yapmak isterseniz malzemeyi buna göre eksiltin ama çok yaparsanız ertesi günde rahatlıkla içebilirsiniz…Bu arada yapımını gösteren 8 aşama sizi yanıltmasın her safhasını koymak istedik.

Malzemeler

5 bardak sıcak su, 3 kaşık un, 2-3 diş sarımsak, 2 kaşık yağ, 1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber

Yapılışı

Şimdi adım adım yapımına geçiyoruz…

1) 5 bardak su tencerede kaynatılır.  Su Isıtıcısı – kettle 🙂  Çorbanın suyu hazır

2) Ayrı bir kapta, yarım bardak normal su içine 3 kaşık un ve rendelenmiş sarımsaklar karıştırılır. İyicene karıştırın.Buraya dikkat! Sıcak suyun üzerine hazırladığımız bulamacı yavaş yavaş ilave edin. Yavaş ve karıştırarak önemli çünkü arada küçükte olsa un topları kalmasın

3) Şimdi yağına geçelim, küçük bir tencere veya tavada 2 kaşık yağı ilave edin ve kızmasını bekleyin. Hafif bir yanıklık geldiği anda kırmızı toz biberini ilave edin…Toz biberin kabarması, dalgalanması çok güzel bir görüntü veriyor.

Zaten bu çorbada bizi çeken de, kırmızı biberin yağa atılmasıyla birlikte yaptığı dalga, köpürtmesi. Anlayamazsınız…Teknemiz yok kırmızı toz biberin yaptığı dalgayı izliyoruz:)

4)Hazırladığınız yağı daha sonra tencereye boşaltın. 15 dakika kadar orta ateşte kaynadıktan sonra çorbanız hazır…Bu arada üzerindeki yağı fazla karıştırmayın…

Afiyet olsun!

Erkekmagazin.Com Mutfak
“Türk Erkeğine Pratik Tarifler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.