90’lara Doğru..

Yazar Aydın Yıldırım

Aydın Yıldırım10 sene öncesine kadar elbise dolaplarımızda annelerimiz tarafından zorla tutulan, akşam gezmelerinde, düğün cemiyetlerinde, giymemiz için üzerimizde baskıların olduğu gömlek çeşitleri..

Evet 90’lı yıllara ait, o senelerin esintilerini taşıyan gömleklerden bahsediyorum; kadife, bordo ton üzerine yavruağzı dikdörtgen desenlerden, açık sarı çizgiler üzerine koyulmuş koyu kırmızı gül desenlerinden bahsediyorum.

Tabi gidin o gömleklerinizi bulun demiyorum, antika yerine falan da geçmiyor..

90larBahara bu gömlekler ile hazırlanıyoruz, dolabınıza bir el atın derim sadece, 2014 baharı, 90’lı yılların gömleklerini kendine yol haritası edinmişe benziyor, renkler arasındaki bağ ve desenlere gösterilen sadakat bu düşüncemi kanıtlar nitelikte..üstatların tasarımları da konu ile ilgili ipuçları veriyor.

Fakat kumaş ve renk canlılığı konusunda 90’lı yıllardan sıyrıldığımız aşikar, takvimlerin 2014’ü gösterdiğini unutmamakta fayda var.

Pamuk, asetat, rayon, viskoz ve polyester bu gömlekleri 20 sene öncesinden ayırırken renkler üzerindeki canlılık ve parlak ayrıntılar da bu gömlekleri tamamlar nitelikte.

Ayrıca gömlekler gibi ceketler için de 90’ların kokusunu alabilirsiniz..

bkz. www.zara.com.tr / www.tomford.com/en/spring/summer-2014

Hoşça kalın.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.